قیمت بلیط هواپیما چارتر و قیمت بلیط هواپیما سیستمی

رزرو بلیط هواپیما در ایران به دو صورت بلیط چارتری(اکونومی) و بلیط سیستمی میباشد. هر دو نوع این بلیط ها یک رسالت را بر عهده دارند. آن هم خدمت رسانی به مسافران میباشد. فروش بلیط هواپیما چارتری توسط آژانسهای چارتر کننده از ایرلاین اجاره شده است و در اختیار آنها میباشد. نرخ و میزان کنسلی آن همگی در اختیار آژانس می باشد.
بلیط هواپیما سیستمی کاملا فروش آن بر عهده و تحت نظر مستقیم ایرلاین مربوطه میباشد.
بلیط هواپیما چارتری عمدتا نرخی ثابت و تعیین شده ندارد. از آنجایی که نرخ گذاری بلیط چارتری تحت نظر آژانس های چارتر کننده میباشد و آنها با سیاست کاری خود نسبت به فروش آن اقدام میکنند, بلیط چارتر دارای نرخهای متفاوت و بعضا خوش قیمت تر میباشند. گاهی هم بسته به سیاست آژانس چارتر کننده رزرو بلیط هواپیما با نرخ بسیار بالایی بفروش میرسد. در پروازهای سیستمی نرخ گذاری های بلیط هواپیما بر اساس کلاس پروازی انجام میشود و نرخها مانند رزرو بلیط هواپیما چارتری در حال تغییرات لحظه ای نیستند. به عنوان مثال زمانی که بلیط پرواز مشهد به تهران با نرخ 300.000 تومان در سامانه های فروش بلیط هواپیما به عنوان سیستمی به نمایش گذاشته میشود ، هیچ شرکت و وب سایت فروش و رزرو بلیط هواپیما اجازه تغییر دادن آن نرخ را ندارد و در سراسر کشور آن بلیط برای روز مشخصی که دارد با نرخ ثابت به فروش میرسد. اما در بلیط چارتری بعضا پیش میاید که یک پرواز دارای 10 نرخ مختلف میباشد که آن نیز ممکن است کم یا زیاد شود.

 

تفاوت کنسل کردن بلیط چارتری و بلیط سیستمی

استرداد بلیط چارتری عمدتا بعلت داشتن نرخهای مناسب و چارتری بودن آن امکان پذیر نیست. زیرا استرداد بلیط چارتری باعث خالی شدن آن صندلی و تلاش مجدد آژانس صادر کننده برای فروش مجدد میباشد. اما در برخی شرایط خاص و مواقعی که به زمان انجام پرواز چندین روز مانده باشد میتوان بلیط هواپیما چارتری را پس از کسر جریمه استرداد کرد.
اما کنسلی بلیط سیستمی برخلاف چارتر آن قابل استرداد بوده و برای تمامی کلاسهای پروازی تمامی ایرلاین ها جدول جریمه کنسلی بلیط هواپیما وجود دارد که کنسلی بلیط هواپیما سیستمی صرفا طبق جدول انجام میشود. وقتی مسافر بلیط سیستمی خریداری میکند میتواند در صورت عدم استفاده از پرواز با کسر جریمه مبلغی از بلیطش را از ایرلاین استرداد کند. اما مسافرانی که بلیط هواپیما را به صورت چارتری خریداری میکنند به هیچ عنوان امکان استرداد بلیط هواپیما را ندارند.

قیمت بلیط هواپیما

بلیط هواپیما چارتری در زمان خرید ظاهراً دارای 3 نوع بلیط نوزاد که از 0 تا 2 سال است و بلیط هواپیما کودک که بین 2 تا 12 سال است و بلیط هواپیما بزرگسال که 12 سال به بالا میباشد. اما در رزرو بلیط چارتری عمدتا قیمت بلیط هواپیما برای کودک و بزرگسال یکی میباشد. اما در رزرو بلیط سیستمی کودک دارای درصد تخفیف نسبت به بزرگسال میباشد. بنابراین در برخی مواقع رزرو بلیط هواپیما سیستمی میتواند مقرون به صرفه باشد.
خرید بلیط هواپیما داخلی : امروزه در عموم مسیرهای هوایی بلیط چارتری موجود میباشد که عمده مسیرهای فروش آنها کیش ، مشهد و قشم میباشد.
خرید بلیط هواپیما خارجی : بلیط های چارتری خارجی که توسط ایرلاینهای داخلی انجام میشود معمولا به مسیرهایی مانند بلیط هواپیما استانبول ،  بلیط هواپیما تفلیس ، بلیط هواپیما باتومی ، بلیط هواپیما ارمنستان ، بلیط هواپیما نجف ، بلیط هواپیما اسپارتا منتهی میشوند که رزرو آنلاین بلیط هواپیما خرید را برای مسافران آسانتر کرده است و قدرت انتخاب آنها را بیشتر کرده است.

 

بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری که معمولا تا زمان پرواز کمتر از 24 ساعت مانده است گفته میشود. بلیط لحظه آخری با تعدادی محدود همیشه در همه پروازها موجود هستند. یکی از مهمترین رسالت وب سایتهای فروش بلیط هواپیما نمایش و اطلاع رسانی بلیطهای لحظه آخری هر پرواز میباشد. قیمت بلیط لحظه آخری معمولا در اکثر مواقع بسیار مناسب تر و ارزان تر میباشد. شما می توانید با مراجعه به سایت آسمان پیما و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظرتان از نرخ تمامی پروازهای موجود آن مسیر و همچنین بلیط لحظه آخری موجود در آن مسیر مطلع شوید. 

مسیرهای پر تردد پروازی بلیط هواپیما

مسیرهای پرتردد پروازی ،  رزرو بلیط هواپیما روی آن مسیرها بسیار بالا میباشد و همچنین بلیط لحظه آخری نیز برای آن مسیرها همیشه وجود دارد میتوان به بلیط مشهد ، بلیط هواپیما کیش ، بلیط هواپیما قشم ، بلیط هواپیما اهواز ، بلیط هواپیما استانبول , بلیط هواپیما مشهد اشاره کرد.

 

خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما خارجی و اطلاع از مناسب ترین نرخ بلیط هواپیما و همچنین آگاهی از بلیط لحظه آخری همیشه یکی از دغدغه های مسافران محترم میباشد. وب سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما آسمان پیما سالهاست این خدمت را با در دست داشتن کاملترین بانک پروازهای چارتری و سیستمی و همچنین مسیرهای داخلی و خارجی خدمت گزار مسافران محترم میباشد. تیم پشتیبانی 24 ساعته که همواره حامی مسافران گرامی بوده با نهایت تلاش و انرژی پاسخگوی مسافران محترم میباشند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.