خرید بلیط چارتری یا سیستمی؛ مساله این است!

2 نوع بلیط چارتری و سیستمی وجود دارند که بنا به درخواست مسافران هر کدام با شرایط خودشان عرضه می شوند. در روزهای خلوت مسافرت و گردشگری خرید بلیط چارتری بهترین گزینه برای مسافرت محسوب می شود و خرید بلیط چارتری ارزان قیمت در فی بلیط سریع ترین و مطمئن ترین مسیر برای رسیدن شما به بلیط دلخواهتان است.

همانطور که می دانید بلیط هواپیما به دو شکل سیستمی و چارتری عرضه می شود. بلیط سیستمی بلیطی است که نرخ ثابتی دارد و بر اساس نرخ مصوب قیمت گذاری می شود. اما خرید بلیط چارتری متفاوت است.

 

چرا بلیط چارتری نسبت به بلیط سیستمی ارزان تر است؟

وقتی تمام یا تعدادی از بلیط های هواپیما دربست اجاره و یا چارتر می شوند، چارترکننده خود متصدی قیمت گذاری و تعیین نرخ بلیط های چارتری شده و نرخ گذاری از دامنه ی اختیارات شرکت های هواپیمایی خارج می شود - تا مدت مشخص البته که طبق قرارداد، در چارتر هستند. از این رو چارترکننده بسته به فصول سال و روزهای خلوت و شلوغ سفر و تقاضای بالا و کم مسافر، بلیط های خود را قیمت گذاری می کند؛ متغیر بودن نرخ بلیط چارتری از اینجا سرچشمه می گیرد.

اما با وجود این نوسانات نرخ بلیط چارتری چه موقع بلیط چارتری ارزان قیمت را می توانیم تهیه کنیم؟ جواب ساده است: در ایام غیر پیک و خلوت سال و روزهایی از سال که معمولا تعطیلات و مناسبت های ویژه نداریم. هر چه به لحظه ی پرواز هواپیما نزدیکتر می شویم امکان کاهش قیمت بلیط هواپیما چارتر بیشتر می شود و خرید چارتری بلیط هواپیما آسان تر چراکه چارترکننده نمی خواهد پروازی با صندلی های خالی داشته باشد و متحمل هزینه های گزاف و ضرر شود از این رو با نزدیک شدن به لحظات پایانی قبل از پرواز، نرخ بلیط چارتری کمتر و کمتر می شود تا تمام بلیط های چارتری به فروش برسد.

مشهد یکی از کلان شهرهای توریستی ایران به شمار می آید که گردشگری مذهبی در آن رونق ویژه ای دارد. مسیرهای پروازی به مقصد مشهد معمولا در اغلب روزهای سال پرتردد و شلوغ هستند. با همه ی این اوصاف بلیط هواپیما چارتر مشهد یکی از گزینه های پرطرفدار سفر به مشهد است. خرید بلیط چارتری ارزان هواپیما به مقصد مشهد در شرایطی که تعطیلات و مناسبت های مذهبی با هم گره می خورند معمولا دشوار می شود.

خرید بلیط چارتری یا سیستمی؟

شرایط کسی که با خرید بلیط چارتری مسافرت می کند با کسی که با بلیط سیستمی وارد هواپیما می شود هیچ تفاوتی ندارد؛ نه در نوع صندلی، نه در کابین، نه در پذیرایی و نه در کلاس پروازی.

در زمان هایی خرید چارتری بلیط هواپیما ارجح است و در مواقعی بهتر است بلیط سیستمی خریداری شود:

  • در شرایطی که با کودکان همسفر هستید از آنجاییکه بلیط چارتری برای همه ی رده های سنی یکسان است و کودک و بزرگسال ندارد ممکن است این بلیط برای شما نسبت به بلیط سیستمی گران تر تمام شود. بلیط سیستمی برای کودکان تخفیف دارد.
  • بلیط چارتری کنسلی ندارد، آنهایی هم که کنسلی دارند مشمول جریمه های سنگین می شوند پس تا از سفر خود مطمئن نشدید اقدام به خرید بلیط چارتری نکنید.
  • خرید بلیط چارتری ارزان قیمت و مقرون به صرفه در روزهای پر سفر دشوار است و معمولا در این ایام، بلیط های چارتری به سرعت به فروش می رسند. چه بسا در این روزها بلیط سیستمی قیمت مناسب تری داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.