شرکتهای هواپیمایی پس از کروناویروس چه خواهند کرد ؟

طی چند هفته گذشته در سرتاسر جهان (و چند ماه گذشته در آسیا) ، جهان حمل و نقل هوایی با بحران کروناویروس دست و پنجه نرم می کند. بسیاری از خطوط هوایی مجبور شدند پروازها را کاهش دهند و اکنون تصمیم می گیرند بخشی از ناوگان خود را زمین گیر کنند ولی واقعا شرکتهای هواپیمایی پس از کروناویروس چه خواهند کرد ؟
بوگدان دیمیترسکو ، کارشناس حمل و نقل هوایی و مؤلف کتاب Coronavirus Recovery Plan for Airlines می گوید : مدیران با تجربه از این بحران جان سالم به در می برند و چه بسا برندگان میدان آتی خواهند بود . اگرچه باید اعتراف کرد که بحران کرونا بی سابقه بوده است . به عبارتی بحران جهانی ، وابستگی بازارها ، بسته شدن مرزها ، ممنوعیت جابجایی و تعلیق فعالیت ها و مشاغل از جمله شاخص هایی است که جهان تا کنون تجربه نکرده است . ما در یک سال گذشته بحران بوئینگ 737 مکس را تجربه کردیم که بیش از 30 درصد از شرکتهای هواپیمایی جهان را تحت تاثیر قرار داد ولی بحران کرونا کل جهان را با رکود اقتصادی روبرو کرده است .
وی ادامه می دهد : به نظر من خطوط هوایی که بیشتر به علاقه سهامداران و افزایش ارزش سهام خود توجه داشته ، از این بحران بیرون می آیند . خطوط هوایی که از بحران های گذشته آموخته اند به طور فعال ماموریت خود را برای بهبود زندگی کارمندان و مشتریانشان اختصاص دهند ، مانند هر بحران قبلی (از جمله 11 سپتامبر یا سقوط اقتصاد 2008) ، این بحران خاص را پشت سر می گذارند.
دیمیترسکو معتقد است ، برخی خطوط هوایی سیاست "منتظر بمانیم و ببینیم" را در حال اجرا دارند که در این مرحله مضر است. این زمان باید هوشمندانه مورد استفاده قرار گیرد ، اول برای زنده ماندن در اثر بحران و دوم برای تغییر دادن مأموریت سازمانی ، عملیات ، ناوگان ، رویکرد فروش و ایجاد بازار های جدید.
وی خطوط هوایی ساوت وست را یکی از خطوط هوایی موفق می داند که با ابتکار عمل و انجام اقدامات مناسب برای مسافران خود ، از بحران یازده سپتامبر بیرون آمد. او معتقد است که کارگران و مهاجران اولین مسافران پس از بحران کرونا و گردشگران آخرین مسافران خطوط هوایی پس از بحران کرونا خواهند بود . بنابراین توجه به نیازهای گروه اول یکی از شاخص های موفقیت خواهد بود .
دیمیترسکو می گوید : معتقدم که اتحادهای استراتژیک موجود تغییر خواهند کرد . من انتظار دارم شرکت های هواپیمایی کم هزینه با حامل های پرچم ادغام شوند تا شکل جدیدی از عملیات ترکیبی ایجاد کنند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.