بلیط سیستمی

وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما می‌گیریم معمولا عبارت‌ها و اصطلاحاتی در مورد بلیط هواپیما می‌شنویم یا می‌بینیم؛ اصطلاحاتی که ممکن است برایمان آشنا نباشد. یکی از این اصطلاحات بلیط سیستمی است؛ عبارتی که معمولا در مقابل بلیط چارتر قرار می‌گیرد. عجیب نیست اگر ندانیم بلیط سیستمی هواپیما چیست و چه فرقی با بلیط چارتر دارد. بلیط های سیستمی در واقع بلیط هایی هستند که ایرلاین مستقیما اقدام به فروش آنها می‌کند. این بلیط‌ها اغلب قابل استرداد هستند و معمولا قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتر دارند.

قیمت بلیط سیستمی

بلیط‌های سیستمی اغلب قیمت‌های ثابتی دارند و برخلاف بلیط های چارتر که قیمت آنها زیاد بالا و پایین می رود، معمولا قیمت بلیط سیستمی چندان تغییر نمی‌کند. البته در روزهای نزدیک به زمان پرواز، قیمت بلیط هواپیما سیستمی هم گاهی کم یا زیاد می‌شود و نوساناتی را تجربه می‌کند. به هر حال اگر دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید احتمال کمتری وجود دارد که با خرید بلیط سیستمی به هدف خود برسید.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتر

بلیط‌های چارتر و سیستمی از نظر کیفیت خدمات پس از خرید بلیط، تفاوتی باهم ندارند یعنی اینطور نیست که برخی صندلی‏‌های هواپیما به طور پیشفرض چارتر تعیین شده باشد و برخی صندلی‌های جلو هواپیما به عنوان بلیط سیستمی فروخته شود. تفاوت بلیط چارتر و سیستمی معمولا در قیمت آنهاست. بلیط‏‌های چارتری گاهی قیمت‏‌هایی بسیار کمتر از بلیط‏ های سیستمی دارند و این موضوع هم به خاطر این است که در صورت فروش نرفتن بلیط‌های چارتر، چارترکننده متضرر می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های مهم بلیط‌های سیستمی و چارتر در قابلیت استرداد بلیط است. بلیط‌های چارتر قابل استرداد نیستند اما بلیط‌های سیستمی قابل استرداد هستند و هر زمانی بلیط سیستمی را کنسل کنید پول بلیط، پس از کسر جریمه به شما برگشت داده می‌شود.

مقایسه قیمت بلیط سیستمی و چارتر

اگرچه اینطور تصور می‌شود که بلیط چارتر قیمت کمتری نسبت به بلیط سیستمی دارد اما همیشه هم این قانون برقرار نیست. گاهی اوقات بلیط‌های سیستمی لحظه آخری با تخفیف عرضه می‌شود و قیمت کمتری نسبت به بلیط چارتر دارد. اما به طور معمول باید گفت که قیمت بلیط‌های سیستمی اغلب بیشتر و تقریبا ثابت است اما قیمت بلیط‌های چارتر نوسان بیشتری دارد و معمولا کمتر است.

بلیط سیستمی لحظه آخری

گاهی اوقات بلیط سیستمی شامل تخفیف لحظه آخری و قیمت آن پایین‌تر از حد معمول می‌شود. در روزهای وسط هفته و فصل‌های کم سفر معمولا می‌توان یکی دو روز مانده به سفر بلیط لحظه آخری سیستمی با قیمتی مناسب پیدا کرد. فلای تودی بلیط سیستمی لحظه آخری را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مزایای خرید بلیط سیستمی

خرید بلیط سیستمی نسبت به خرید بلیط چارتر مزایایی دارد. شما می‌توانید از هفته‌ها قبل از سفر بلیط خود را خریداری کنید و در صورتی که مجبور به کنسل کردن بلیط شدید، با پرداخت جریمه، بدون هیچ نگرانی، باقی پول خود را استرداد کنید. خوب است بدانید در فلای تودی بهترین قیمت بلیط سیستمی برای شما فراهم شده است.

معایب بلیط سیستمی

تقریبا می‌توان گفت، به جز قیمت بلیط سیستمی، هیچ عیب دیگری برای این نوع بلیط نمی‌توان ذکر کرد. به هر حال باید برای دریافت مزایای بلیط سیستمی و سفری با خیال آسوده، هزینه بیشتری بپردازید.

خرید آنلاین بلیط سیستمی

آژانس مسافرتی شاهین  برای کاربران خود، امکان خرید آنلاین بلیط سیستمی با ارزان‌ترین قیمت را فراهم کرده است تا مسافران با خیالی آسوده اقدام به خرید بلیط هواپیما سیستمی کنند و هیچ نگرانی بابت استرداد بلیط نداشته باشند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.